4 veci, ktoré by mal mať kvalitný svadobný kameraman

12.1. 20174269x

 1. Profesionálna video technika

Pokiaľ to naozaj myslí vážne, dobrý svadobný kameraman by mal disponovať profesionálnou video technikou. Neznamená to však, že čím drahšie vybavenie bude mať, tým lepšie bude výsledné svadobné video. Každý nejako začínal, ale kto sa v tejto brandži pohybuje dlhšie už vie, že časom bude potrebné vymeniť prvú kameru či zrkadlovku. Pretože nie je nič horšie, ako mať v hlave konkrétnu predstavu, ktorú nebude môcť váš kameraman zrealizovať tak, ako by si on sám predstavoval, pretože ho obmedzuje technické vybavenie.

2. Druhý kameraman, ktorý natáča s ním

Ďalším dôležitým aspektom je, či kameraman točí iba ako samotný jednotlivec alebo má k dispozícií aj kolegu – druhého kameramana. Takýto kameramanský tandem, dokáže dať svadobnému videu ihneď nový rozmer. Či už sa hľadá kameraman na svadbu, alebo treba postrihať svadobné video, dokážeme to zvládnuť presne podľa požiadaviek zákazníka, nakoľko pracujeme takmer vždy vo dvojici s ďalším kameramanom, čo otvára nové možnosti a kreativitu pri tvorbe svadobného videa. Ak je to potrebné, do procesu natáčania videa sa zapojí toľko členov teamu, koľko je na výrobu vizuálneho diela potrebných.

3. Portfólio a referencie

V tomto prípade nie je dôležitá ani tak kvantita ako kvalita. Existujú stovky ľudí, ktorí hrdo tvrdia: „Som svadobný kameraman, natočím vám svadobné video“. Je jasné, že pre nastávajúcich novomanželov je zložité vybrať človeka, ktorý im dodá kvalitné svadobné video. Dôležité je teda poriadne preskúmať doposiaľ hotové svadobné videa všetkých potencionálnych kameramanov na svadbu. Porovnať si ich kvalitu, štýl strihu či hudobný podklad. Prečítať si recenzie od predošlých zákazníkov. Je toho naozaj veľa a v konečnom dôsledku záleží len a len na vás, koho si nakoniec vyberiete. Aj tu však platí, že ak chcete kvalitné svadobné video, rozhodne by ste sa nemali rozhodovať iba podľa ceny.

4. Fantázia a kreativita

Myslíme si, že zo všetkých vecí sú práve tieto dve najdôležitejšie. Nikdy nemôže byť dobrý svadobný kameraman, pokiaľ do vašich videí nedá kúsok svojej kreativity, originality a fantázie. To je presne to, čo ho odlišuje od ostatných na trhu. Kvalitný svadobný kameraman berie každé ďalšie svadobné video ako novú výzvu. Výzvu, v ktorej môže naplno využiť svojho kreatívneho ducha. Zábery zo svadby sa stávajú plátnom a on sa stáva maliarom. A svojim zákazníkom by mal vždy dodať prvotriedne svadobné video. Z hľadiska technického spracovania, ako aj toho príbehového. Takéto svadobné video si manželia radi pozrú aj po niekoľkých rokoch a pri jeho pozeraní to v nich vyvolá presne tie isté emócie ako v deň, keď si povedali svoje áno.

A na záver niečo z našej tvorby 🙂

V prípade záujmu o natočenie profesionálneho svadobného videa, nás neváhajte kontaktovať  cez kontaktný formulár alebo na tel. čísle 0949 166 768.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.
Komentáre