Chcete ušetriť na svadbe? Určite nie takto! Svadobný kameraman a fotograf v jednom

19.10. 20185365x

Ako ste si možno už viacerí všimli, na internete nájdete viacero ponúk svadobných fotografov resp. kameramanov, ktoré vyzerajú takto: „Ponúkam službu ako kameraman a fotograf v jednom.“ Môže to fungovať, že kameraman natáča svadobné video a zároveň aj fotí? Odpoveď je: Áno môže, no mnohokrát na úkor kvality fotiek, videa alebo oboch.

Pre lepšiu predstavu vám to uvedieme na jednoduchom príklade. Išli by ste sa najesť do reštaurácie, kde by bol kuchár zároveň aj čašníkom? Kde v kuchyni na jednom sporáku varí omáčku, na druhom zase vysmáža rezeň a medzi to odbieha ešte za bar načapovať kofolu, ktorú rýchlo uteká odniesť hosťovi na stôl a omáčka s rezňom mu zatiaľ prihoria? Asi nie, však? A presne takto to môže (ne)fungovať aj v prípadoch, kedy je kameraman zároveň aj fotografom.

Ľahko sa môže stať, že dôležitý moment bude zachytený len na fotke, no na videu nie, alebo opačne. Ešte horší prípad je, keď nastane technický problém a dôležitý moment nebude zaznamenaný vôbec. Ďalšou kategóriou je potom aj samotná kvalita finálneho diela. Tvorba svadobného videa a fotenie svadobných fotiek si vyžadujú sústredenie a je veľmi zložité robiť tieto dve veci naraz.

svadobny-kameraman-a-fotograf-v-jednom

Môže to fungovať, že kameraman natáča svadobné video a zároveň aj fotí? Odpoveď je: Áno môže, no mnohokrát na úkor kvality fotiek, videa alebo oboch.

Preto si každý musí položiť otázku, či možno na úkor lepšej ceny zvolí takúto možnosť, no s rizikom, že fotky alebo samotné video nebudú podľa predstáv. Svadobné video aj fotky  sú pamiatka, ktorá vám ostáva na celý život, a preto si treba dodávateľa týchto služieb vyberať naozaj precízne. My vám z našich niekoľkoročných skúseností odporúčame, aby ste si vždy (ak to rozpočet dovoľuje) objednali  svadobného kameramana a zvlášť aj fotografa. Samozrejme, s dobrými referenciami a skúsenosťami. Minimalizujete tak riziko, že fotky alebo svadobné video nebudú podľa vašich predstáv.

svadobny-prsten

V prípade záujmu o natočenie profesionálneho svadobného videa, nás neváhajte kontaktovať  cez kontaktný formulár alebo na tel. čísle 0949 166 768.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.
Komentáre